top of page

KITE CLUB URLA EKİBİ

Ekip: Ekip
ALX_4593.JPG

Kaan Ünsal - Kurucu

Mr. Airush

10917382_10152522752967121_2822568808375

Kerem Balık - Kurucu

Kiteboard’a Başladığı Yıl: 2007

Lisanslı Eğitmenliğe Başladığı Yıl: 2008

Eğitim: Bilgisayar Mühendisliği

Diller: Türkçe, İngilizce

Sponsorlar: Slingshot Kiteboarding, Casio G shock

 

2007 senesinde bilgisayar mühendisi olarak çalıştığı işini bıraktığından beri rüzgarı kovalamakta ve dünya üzerindeki birçok yerde kite yapmaya devam etmektedir. Tutkulu bir kite’çı olarak birçok yarışmaya katılmış, 2009 da Türkiye'nin ilk Milli Freestyle Kiteboard sporçusu olmustur. 2010'da Türkiye Freestyle Kiteboard üçüncüsü, 2014 yılında Türkiye Freestyle Kiteboard ikincisi olduktan sonra TYF Egitmen Eğitmeni olarak Kiteboard Egitim Kursları açmakta ve yeni eğitmenleri eğiterek TYF onaylı sertifikalı eğitmenler olmalarını sağlamaktadır.

2015'te Asya Şampiyonasında Freestyle hakemliği yapmış, 2017 senesinde Red Bull King of the Air yarışmasında baş hakem asistanlığı yapmıştır. Yine 2017 yılında Turkiye şampiyonasında Freestyle yarış hakemliği ve Dünya Freestyle Şampiyonası Turkiye ayagında Freestyle stajyer hakemliği görevini üstlenmiştir.

Güney Afrika, Vietnam, İspanya, Filipinler, Çin, Tayland, Venezuella, Mısır, ve Endonezya’da antrenman yapmış, yarışlara katılmış aynı zamanda bu ülkelerde kiteboard eğitmeni olarak çalışmıştır. Kış aylarında yurtdısına kiteboard amaçlı seyahatler etmeyi sevse de, Urla'yı ve Alaçatı’yı evi olarak tercih etmektedir.

7006d5fc-7087-4d32-bec6-7cfca1bf7349.JPG

Erhan Hastürk - Baş Eğitmen

Kiteboardʼa Başladığı Yıl: 2010

Lisanslı Eğitmenliğe Başladığı Yıl: 2014

Eğitim: İklimlendirme ve Soğutma

Diller: Türkçe, İngilizce 

 

2009 senesinde Çeşme, Alaçatıda kiteboard öğrendikten sonra rüzgarı kovalayıp dünyanın bir çok farklı spotunda kite yapmaktadır. 2015 yılında TYF eğitmeni ve aynı yıl sponsorlu olup birçok yarışmaya katılmıştır. 2015 yılında KickNslide rampa sınıfında Türkiye üçüncüsü olmuştur. Filipinler ve Zanzibarʼda antrenman yapıp eğitmenlik yapmıştır. Kışları yurtdışında kiteboard için rüzgar 

kovalasa da Urlaʼda yaşayıp Kite Club Urlaʼnın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyor.

IMG_6789.JPG

Buğra Öklen - Eğitmen

Kiteboard’a Başladığı Yıl : 2015

Lisanslı Eğitmenliğe Başladığı Yıl : 2016

Meslek : Veteriner Hekim

Diller : Tükçe, İngilizce

 

Hayatı boyunca hayvanlara, doğaya ve spora olan düşkünlüğü Kiteboard ile tanıştığı an başka bir noktaya geldi. Lisanslı olarak 13 yıl basketbol ve 6 yıl snowboard sporculuğunun ardından su sporlarına olan ilgisi arttı.

Üniversitelerin Kayak ve Snowboard takımlarının bir araya geldiği SSBUnion kurucu ekibinde yer aldı. İstanbul Üniversitesi Kayak&Snowboard takımının kaptanlığı yaptı ve ulusal yarışlara katıldı.

2015 yılında Gökçeada ve Akyaka’da başladığı Kiteboard macerasına 2016 yılında Kite Club Urla’da Manager ve Eğitmen olarak devam etti. 

Yeni kültürlere ve farklı spotları denemeye olan merakı, rotasını 2017 Yılında Filipinler’e çevirdi. Dolu dolu geçen 3 ay boyunca Boracay’da eğitmenlik yaptı.

Buğra şu anda kendi girişiminin yanı sıra Hayvan Beslenmesi üzerine doktora eğitimi ve Kiteboard eğitmenliğini birlikte sürdürüyor.

Ve size bir mesajı var :)

‘’ Bu yaz Kite Club Urla’da sizin maceranızın da başlangıç noktası olmak için bekliyorum. Benim için kiteboard sadece bir spor değil, aynı zamanda kendinizi keşfettiğiniz bir deneyim...’’

IMG_20190907_195123_781.jpg

Gökmen Çetinkaya - Eğitmen

Kiteboard'a Başladığı Yıl: 2015

Lisanslı Eğitmenliğe Başladığı Yıl: 2016

Eğitim: Spor Bilimleri

Diller: Türkçe, İngilizce, Japonca

22 yaşında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölümü öğrencisidir. 4 yıldır Kiteboarding (Kitesurf) eğitmenliği yapmaktadır. Bu spora Kite Club Urla bünyesinde asistan olarak başlayan Gökmen, kendini geliştirmiş ve eğtmenliğe başlamıştır. Denizde vakit geçirmekten ve spor yapmaktan zevk alan Gökmen, Kiteboarding sporunu tutkuyla öğretmekten mutluluk duymaktadır.

tugberk%201_edited.jpg

Tuğberk Yılmaz - Asistan Eğitmen

Kiteboard’a Başladığı Yıl: 2016

Eğitim: Beden Eğitimi Öğretmenliği

Diller: İngilizce, HSK 1 Çince

 

2012-2014 yılları arasında yapılan kule atlama branşında 8 kez Türkiye 1. Si oldum. Milli takım sporcusu olmaya hak kazanarak  Balkan Gençler Atlama Şampiyonasına katıldım ve 2. Oldum.

TYF ‘ de Atlama branş sorumlusu olarak göreve başladıktan sonra aynı zamanda atlama branşı teknik kurul üyesi olarak da göreve başladım. Ukrayna da yapılan Dünya Gençler Atlama Şampiyonasında Teknik Kurul Üyesi olarak görev aldım.  Ukrayna ve Hırvatistan da yapılan atlama şampiyonalarında Milli Takım Kamp Sorumlusu olarak görev aldım. Halen  Teknik Kurul Üyesi olarak görevime devam etmekteyim.

Atlama branşı dışında , 2016 yılında Sualtı Ragbisi branşında Almanyada gerçekleşen kulüpler arası Avrupa Şampiyonasına katıldım.

Aynı yıl içerisinde yamaç paraşütü ile tanıştım ve bu spora başladım. Birçok sporla ilgilendikten sonra kiteboard ‘a başlamaya karar verdim.  Öncesinde windsurf deneyimim olduğu için rüzgar ve sörf ikilisinin birlikte bana verdiği hazzı  bildiğimden dolayı bu spora başlama kararı almak benim için çok kolay oldu.  4 senedir bu spora devam ediyorum ve bu zamana kadar yaşadığım deneyimlerden yola çıkarak kiteboard sayesinde kendimi bulduğumu ve bu sporu yapmaktan ne kadar keyif aldığımı görebiliyorum.

bottom of page